حلقه پیوندخورده اسلام‌ستیزی صهیونیسم و آمریكا سریال اهانت رژیم صهیونیستی به قرآن كریم در بخش‌های مختلف فلسطین هر از چند گاهی در رسانه‌های گروهی خبرساز می‌شود و این اسلام‌ستیزی اخیرا با هتك حرمت قرآن در مسجدالاقصی توسط یكی از افسران اسرائیلی خود را نشان داد.
مذهب نیوز به نقل از ایکنا _ سریال اهانت رژیم صهیونیستی به قرآن كریم در بخش‌های مختلف فلسطین هر از چند گاهی در رسانه‌های گروهی مطرح و خبرساز می‌شود، این بار یكی از افسران اسرائیلی با حمله به جلسه قرآن بانوان فلسطینی در مسجدالاقصی به نسخه‌ای از كلام وحی اهانت كرد كه واكنش‌های زیادی در محافل عربی و اسلامی در پی داشت.

بی‌تردید این اهانت‌ها نمی‌تواند با اهانت به كلام وحی توسط اسلام‌ستیزان آمریكایی بی‌ارتباط باشد و اخبار منتشره گویای این است هر زمان كه صهیونیست‌ها دست به اهانت به مقدسات مسلمانان نمی‌زنند، آمریكایی‌های اسلام‌ستیز و دین‌گریز وارد عمل شده و با هتك حرمت قرآن احساسات مسلمانان را جریحه‌دار می‌كنند و در صورت خاموش‌شدن اسلام‌ستیزان آمریكایی‌ و وابستگان آنان، اشغالگران صهیونیسم راه آنان را ادامه می‌دهند.

رژیم اشغالگر اسرائیل بارها كتاب مقدس مسلمانان را مورد اهانت قرار داده است، در مهرماه سال 89 و در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) هنوز چندی از اهانت نفرت‌انگیز به قرآن كریم در آمریكا نگذشته بود كه صهیونیست‌ها با ورود به مسجد «انبیاء» در كرانه باختری رود اردن ابتدا بر روی دیوار مسجد عبارات توهین‌آمیزی به زبان عبری نوشتند سپس به مسجد حمله كردند و این مكان عبادی و ده‌ها قرآن‌ را به آتش كشیدند.

اگرچه در حادثه‌ توهین به قرآن كریم در آمریكا ردپای سران نظام سلطه و اتاق فكرهای صهیونیستی مشهود است، اما اهانت مستقیم به كتاب مقدس مسلمانان در اراضی اشغالی اعم از مسجدالاقصی یا دیگر مساجد فلسطین، بر نقش صهیونیست‌ها در اسلام‌ستیزی صحه گذاشته و آن را غیر قابل انكار می‌كند.

تاریخچه اهانت به قرآن توسط اسرائیل همچنین نشان می‌دهد كه زندانبانان زندان مركزی «عسقلان» رژیم صهیونیستی نیز در اردیبهشت‌ماه سال 89 نسخه‌ای از قرآن كریم را پاره كردند كه در پی آن زندانیان فلسطینی دست به اعتصاب غذا زده و اعتراض كردند.
اگرچه در حادثه‌ توهین به قرآن كریم در آمریكا ردپای سران نظام سلطه و اتاق فكرهای صهیونیستی مشهود است، اما اهانت مستقیم به كتاب مقدس مسلمانان در اراضی اشغالی اعم از مسجدالاقصی یا دیگر مساجد فلسطین، بر نقش صهیونیست‌ها در اسلام‌ستیزی صحه گذاشته و آن را غیر قابل انكار می‌كند

یكی از رستوران‌های «تل آویو» نیز پیش از این در اقدامی توهین‌آمیز دستمال‌هایی را در اختیار مشتریان خود در حین سرو غذا قرار می‌داد كه بر روی آن آیه 7 سوره محمد(ص) «إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرْكُمْ: اگر خدا را یارى كنید، یاریتان مى‏‌كند» نقش بسته بود.

همچنین رژیم صهیونیستی اقدام به درج آیه‌هایی از قرآن كریم بر بطری‌ها و قوطی‌های مشروبات الكلی كرده بود. صهیونیست‌ها برخی آیات قرآن كریم را نیز در بعضی از اماكن مكروه و حرام نوشته بودند كه اسلام‌ستیزی اسرائیل را به شكلی دیگر به جهانیان نمایاند.

همه این اهانت‌ها در حالی صورت می‌گیرد كه كشورهای عربی ابزارهایی مؤثر برای جلوگیری از آن به كار نگرفته و شاید تنها به صدور بیانیه‌های محكومیت‌آمیز اكتفا می‌كنند و این خود سهل‌انگاری غیر قابل توجیه در برابر دفاع از ساحت مقدس معجزه جاوید نبی مكرم اسلام(ص) به شمار می‌آید و به صهیونیست‌ها یا هر اسلام‌ستیز دیگری اجازه می‌دهد كه مقدسات مسلمانان به ویژه كلام وحی را با حركاتی ناشایست زیر سؤال برده و این اقدامات موهنانه را تكرار كند.

هر چند اتحادیه عرب به واسطه محمد صبیح، معاون این اتحادیه در امور فلسطین در قبال هتك حرمت قرآن كریم در مسجدالاقصی واكنش نشان داد و آن را محكوم كرد، اما عدم جدیت چنین نهاد مهمی در قبال دفاع از مقدسات مسلمانان نیز جایگاه اتحادیه را زیر سؤال برده و نشان می‌دهد كه این نهاد به اصطلاح عربی تنها برای فرار از اتهامات احتمالی در برابر اسلام‌ستیزی صهیونیسم به اتخاذ چنین موضعی اكتفا كرده است.

از سوی دیگر سازمان‌های بین‌المللی اسلامی همچون سازمان همكاری اسلامی، انجمن جهانی اسلام، مركز اسلامی الازهر، انجمن جهانی حفظ قرآن كریم و یا هر نهاد اسلامی دیگری نیز در پاسخ به اسلام‌ستیزی‌های مكرر یا واكنش نشان نداده و یا تنها به ابراز مخالفت و اعتراض‌هایی دیرهنگام كه با چند خط بیانیه خود را نشان می‌دهد، اكتفا می‌كنند كه این مسئله نیز خود جای تردید و سؤال دارد كه آیا كتاب مقدس مسلمانان به همین اندازه برای چنین نهادهایی اهمیت دارد و باید با فشار و اصرار آنان را به اتخاذ موضع فوری، صریح و قاطعانه ملزم كرد؟

منبع: مذهب نیوز
باز نشر: یا علــــــــــــــــــــــــــــــــــی حیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدر مدد (اختصاصی)
برچسب ها :
اهانت‌ به قرآن در مسجدالاقصی ,  اهانت به قران ,  مسجد الاقصی ,  اهنت به قران کریم ,  قران کریم ,